HAKKIMIZDA

İldeş Kimya 1974 yılında kurulmuş, Türkiye'de kolofonu işleyerek reçinenin ester ve diğer türevlerini üreten ilk Türk firmasıdır.

Türkiye'de, modifiye reçinenin tüm çeşitlerini ve reçine esterlerinin üretimini, değişmeyen yüksek kalite standartları, teknolojik ve üstün proses tekniği ile gerçekleştiren İldeş Kimya, ürettiği bu ürünlerle, çeşitli reçine türevlerini girdi olarak kullanan, çiklet, yapıştırıcı, mürekkep ve boya gibi birçok sektöre hitap etmektedir.

İldeş Kimya sürekli gelişme ve büyümesine devam ederken, sürdürülebilir yaşam döngüsüne saygılı, çevre ve insana dost ürün ve prosesler ortaya koyarak, güvenilirlik ve saygınlık özelliğini koruyan bir firma olmayı da temel prensip olarak benimsemiştir.

İldeş Kimya'da, iş ortakları ve müşterilerini beklentilerinin ötesinde memnun etmek üzere ulusal ve uluslararası standart ve teknolojik altyapı kullanılarak gıda sektöründeki hassasiyet, hijyen, temizlik ve düzen içinde üretim yapılmaktadır. 1 ile 13 ton arası kapasiteye sahip çeşitli hacim ve özellikteki teknolojik reaktörlerinde, yılda 8000 tonluk üretim yapabilmektedir.

Dünya pazarındaki teknik altyapı, otomasyon, verimlilik ve rekabet gerekliliklerini yakından takip ederek; AR-GE ve laboratuvar teknolojisine yatırım yapan İLDEŞ KİMYA, müşteri isteklerinin önünde bir ürün ve servis imkânı sağlamaya devam etmektedir.